Sausio 13 d. minėjimas

Minint Sausio – 13-ąją, Skaidiškių mokyklos – darželio 1a klasės mokiniai su mokytoja Diana skaitė Vytauto Landsbergio apsakymą ,,Sausio sniegenos“. Analizavo, aptarė kūrinėlio pagrindinę temą. Skaičiavo, kiek metų praėjo nuo tos baisiosios kruvinosios nakties. Kartojo žuvusių didvyrių vardus. Viena iš jų – Loreta. Apie ją ir šis apsakymas sukurtas. Pagerbdami žuvusiųjų atminimą, mokiniai lipdė sniegenas. Visus darbelius surikiavo ir surengė gražią darbų parodėlę.

Vaikų veiduose šypsenos, nes jiems neteko patirti to, ką išgyveno laisvės gynėjai. Mokiniai gimė ir augo laisvoje nepriklausomoje Lietuvoje. Bet tėvų, senelių atmintis gyva, ji liudija…

„Kiek jau laiko praėjo, o sniegenos kasmet sausio tryliktąją kažkaip kitaip, kitokiais balsais pačiulba, aikštėse susitinka ir niekur neskuba. Jos prisimena Loretą“.