Dėl ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų testavimo greitaisiais antigeno testais iš seilių

Gerb. tėveliai (globėjai),

informuojame, kad nuo šiol:

• atsiranda galimybė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams testuotis greitaisiais antigeno testais, kuriems naudojamas ėminys iš seilių – „čiulpinukas“.
  • ,,Čiulpinkais” vaikai galės būti testuojami tais atvejais, kai jie turės sąlytį su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 liga.
  • Gavus teigiamą rezultatą vaikas galės būti registruojamas patvirtinamajam tyrimui į mobilųjį punktą PGR tyrimui arba antigenų testui. Rekomenduojama nedalyvauti kontaktiniame ugdyme kol nėra gautas neigiamas patvirtinamojo tyrimo rezultatas arba 7 dienas, jei patvirtinamasis tyrimas neatliekamas, o likusiems vaikams bus rekomenduojama testuotis ugdymo įstaigoje dažnesniu periodiškumu GAT(iš seilių) iškart + GAT(iš seilių) po 48 / 72  val. + GAT(iš seilių) po 48 val. (izoliacija netaikoma).
  • testavimas naudojant greituosius SARS-CoV-2 antigeno testus, kuriems naudojami seilių ėminiai, ugdymo įstaigose galimas turint tėvų sutikimą (OV sprendimo Nr. V-1927 priedas) ir turėjus sąlytį su asmeniu, kuriam nustatytas teigiamas tyrimo rezultatas.

Dėl greitųjų SARS-CoV-2 antigeno testų, kuriems naudojami seilių ėminiai, naudojimo ugdymo įstaigose

Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą ugdymo įstaigose

Izoliacijos taisyklės