Globokime paukščius žiemą

Kai kuriems paukščiams išgyventi šaltąjį metų periodą be žmonių pagalbos neįmanoma, nes iš po sniego išsikapstyti sau maisto paukščiai savarankiškai negali: sniegas uždengia ir taip negausias maisto atsargas, o paspaudęs šaltukas jas dar tvirčiau užrakina ir padaro sunkiai pasiekiamas. Vos tik iškrito sniegas ir spustelėjo šaltukas, lesyklėlių pradėjo ieškoti mūsų – sparnuočiai.

Akcija „Globokime paukščius žiemą“ Skaidiškių mokyklos–darželyje jau tapo kasmetinė. Jos metu vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais gamino lesyklėles iš įvairiausių medžiagų. Šia akcija skatinamas mažųjų noras pažinti gamtą, domėtis jos pokyčiais, suvokti veiklos prasmingumą, ugdo bei puoselėja vaikų komunikavimo gebėjimus, sveikatos ir gyvenimo įgūdžius. Mokytojos šiuo laikotarpiu suteikė vaikams kuo daugiau žinių apie paukščių gyvenimo būdą, lesinimo ypatumus, skatino vaikus saugoti ir mylėti skrajūnus. Iš antrinių žaliavų pagamintas lesyklėles paukšteliams, pakabino mokyklos-darželio kieme, kad pro langą galėtų stebėti, kaip atskrenda paukščiai. Zylutės, sniegenos aplankė visas mūsų pagamintas lesyklėles ir taip suteikė visiems nepakartojamo džiaugsmo. Ypač smagu buvo stebėti, kaip mažieji mūsų draugai čiumpa saulėgrąžos ar moliūgo sėklytę ir skrenda tolyn. Taigi, rūpintis paukšteliais žiemą ne tik smagu, bet ir naudinga.

Vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą,
Liudmila Kapūsta