Informacija apie 2017 m. diagnostinių ir standartizuotų testų vykdymą

NACIONALINIS MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMAS (NMPP)
Nuo 2017 metų diagnostinių ir standartizuotų testų vykdymą reglamentuoja Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas, patvirtintas Švietimo ir mokslo ministro 2017 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. V6.
NMPP paskirtis – suteikti švietimo dalyviams grįžtamojo ryšio informacijos apie mokinių mokymosi rezultatus. Ši informacija reikalinga priimti sprendimus, kaip toliau galėtų būti tobulinamas mokymas ir mokymasis mokinio, mokytojo, klasės, mokyklos, savivaldybės ir nacionaliniu lygmenimis.
DIAGNOSTINIŲ IR STANDARTIZUOTŲ TESTŲ VYKDYMO GRAFIKAS 2017 M.
Nurodyto dalyko standartizuotas testas Testo pildymo trukmė Testų paskelbimas KELTAS sistemoje Vertinimo instrukcijų paskelbimas KELTO sistemoje
2 klasė
RAŠYMAS, 1 dalis apie 45 min.* Balandžio 25 d. Balandžio 25 d.
SKAITYMAS apie 45 min.* Balandžio 27 d. Balandžio 27 d.
RAŠYMAS, 2 dalis** apie 45 min.* Gegužės 2 d. Gegužės 2 d.
MATEMATIKA apie 45 min.* Gegužės 4 d. Gegužės 4 d.
4 klasė
RAŠYMAS apie 45 min. Balandžio 25 d. Balandžio 25 d.
SKAITYMAS apie 45 min. Balandžio 27 d. Balandžio 27 d.
PASAULIO PAŽINIMAS apie 45 min. Gegužės 2 d. Gegužės 2 d.
MATEMATIKA apie 45 min. Gegužės 4 d. Gegužės 4 d.
* Laikas, skirtas 2 klasės diagnostinių testų atlikimui, gali būti pratęstas iki 55 min.
Informacija tėvams, globėjams apie mokinių klausimynų panaudojimą ugdymo aplinkos ir ugdymo kokybės mokykloje vertinimui
Mokinių klausimynai skirti tiksliau ir visapusiškai įvertinti ugdymo kokybę. Remiantis mokinių klausimynų duomenimis savivaldybėms ir mokykloms bus apskaičiuoti tokie rodikliai kaip: mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, mokyklos klimatas, patyčių situacija mokykloje, mokinių mokėjimas mokytis – 4 klasei.
Mokinių klausimynai sudaryti remiantis klausimynais, kurie naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose.
Daugiau informacijos apie nacionalinį mokinių pasiekimų patikrinimą: www.nec.lt / NMPP (Diagnostiniai ir standartizuoti testai).
• Mokiniams, besimokantiems lenkų mokomąja kalba, matematikos ir pasaulio pažinimo testai bus išversti į lenkų kalbą.
** Testas skirtas tik mokiniams besimokantiems mokyklose lietuvių mokomąja kalba.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Markevič