Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas darželyje

Vasario 15 d. Skaidiškių mokyklos-darželio salėje vyko renginys, skirtas Vasario 16-osios dienai paminėti. Vaikai rinkosi į salę džiugiai nusiteikę, pasipuošę tautiniais simboliais. Renginys prasidėjo iškilmingai skambant Lietuvos himnui. Ugdytiniai deklamavo gražiausius posmus Lietuvai, dainavo dainas, smagiai sukosi rateliuose. Renginio vedančioji,  ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja L.Kapūsta priminė Lietuvos kelią į nepriklausomybę, svarbiausius istorinius faktus, tautinius simbolius. Direktorė I. Markevič pasveikino visus su gražia Lietuvos švente. Džiaugiamės ir didžiuojamės atšventę Lietuvos gimtadienį, nes Vasario 16-oji – puikus laikas ir tinkama data skiepyti pilietines ir tautines vertybes, kad vaikai suprastų, jog jie yra gražiausia tautos dalis.

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja
Liudmila Kapūsta

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas mokykloje

Vasario 10 dieną, prieš pat mokinių atostogas, į mokyklos-darželio aktų salę, tautiškai pasipuošę, rinkosi 1-4 klasių mokiniai, mokytojai bei tėveliai, kur vyko pradinio ugdymo mokytojų Ilonos Kupcevič ir Julijos Židovainienės organizuotas koncertas, skirtas Vasario 16-ajai paminėti.

Koncerto metu skambėjo dainos bei eilėraščiai Lietuvai, Skaidiškių mokyklos-darželio ansamblis dainavo lietuvių liaudies dainą „Už žalių miškelių“, pritariant mokyklinėms fleitoms. 1b klasės mokinys Artiom Golovnia grojo akordeonu, o įstaigos direktorė Irena Markevič skyrė gražius žodžius ir palinkėjimus Lietuvai bei visai mokyklos bendruomenei. Renginį vainikavo bendras visų mokinių šokis, pagal lietuvių liaudies dainą „Gale lauko ežerėlis“.

Po šventinio koncerto, mokiniai dalyvavo labai įdomioje edukacijoje „3 D pieštukas kūrybiškiems moksleiviams“, kurios metu kiekvienas sau nusipiešė po vazelę ar pieštukinę. Taip pat klasėse vyko įvairios veiklos, skirtos Vasario 16-ajai. Mokiniai guašu ant sniego piešė linkėjimus Lietuvai, spalvino trispalves mandalas, iš atskirų dalelių dėliojo etnografinių regionų pavadinimus, jų herbus ir, pasiskirstę grupėmis, juos pristatinėjo.

Tegul ši, Lietuvai ir mums, svarbi šventė įkvepia visus geriems, prasmingiems darbams, tegul mus visur ir visada lydi patriotiškumo, pilietiškumo ir bendrumo jausmas. Mylėkime, gerbkime savo šalį, džiaukimės laisve ir branginkime ją.

Pradinio ugdymo mokytoja
Julija Židovainienė