„Mano jausmai, emocijos“

Visą savaitę ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Saulutė“ ugdytiniai su mokytoja Olga
Macinkevičiene gvildeno temą ,,Mano jausmai, emocijos“ pagal smurto ir patyčių
prevencijos programą.

Pastebėjome, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai sunkiai valdo savo emocijas, jiems sunku įvardinti savo jausmus, jie turi bendravimo sunkumų.

Stiprinant emocinį vaikų atsparumą neigiamiems poveikiams buvo organizuotos emocinio suvokimo valandėlės, improvizacijos, kurios išmokė vaikus geriau pažinti save, suvokti savo jausmus, drąsiai reikšti savo nuomonę, atsispirti žalingiems aplinkos veiksniams. Žaisdami didaktinius žaidimus „Mano jausmai“, „Mano geri ir blogi jausmai“, Emocijos“,„Veidai“, ugdytiniai mokėsi atpažinti emocijas, jausmus, papasakoti apie tinkamą ir netinkamą elgesį.

Mes, tikime, kad suformuosime bendruomenėje patrauklią, pirminės patyčių prevencijos strategiją, stiprinsime vaikų gebėjimą pažinti savo jausmus, sukursime  pozityvius tarpusavio santykius.

Veiklą prevencijai „Mano jausmai, emocijos“ parengė:
vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą
Olga Macinkevičienė