Akcja dokarmianie skrzydlatych przyjaciół

Dzieci z naszego przedszkola nie zapominają o ptakach zimą. Kiedy na dworze zrobiło się zimno , a śnieg pokrył drogi i pola, przedszkolaki postanowiły zawiesić karmniki i kule tłuszczowe z ziarnami na terenie placu przedszkolnego , aby pomóc ptakom w trudnym dla nich czasie.

Dokarmianie ptaków ,szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ochrony ptaków.Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka , chleb pokrojony w kosteczkę czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Dzieci z grupy ,, Stokrotki ‘‘ wspólnymi siłami porozwieszały karmniki w ogrodzie dla ptaków. Następnie z dumą obserwowały nadlatujące ptaki. Dokarmiając ptaki , dzieci uświadamiają sobie , że bez nich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności ,wiedzą jak ważna jest pomoc zwierzętom w okresie zimy.

Starsza nauczycielka Danuta Olechnowicz