Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Kochamy Babcię i Dziadka

24 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. W pięknie udekorowanej sali świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z grupy „Krasnoludki” i „Stokrotki” gościły swoich dziadków. Goście licznie przybyli na uroczystość. W wyjątkowej atmosferze dziadkowie mogli obejrzeć, jak pięknie występują ich wnuczęta. Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Widzowie byli poruszeni. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości był występ dziadka Tadeusza Grzybowskiego, który zaśpiewał piosenkę pt.: „Gdy moja babcia miała naście lat”.

Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie przez dzieci wykonane laurki i kwiatki. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz temu, jak ważne są chwile spędzone wspólnie z wnukami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

Przybyłych na święto gości powitała i najserdeczniejsze życzenia złożyła dyrektor szkoły-przedszkola Czesława Bałajszienie. W swoim przemówieniu dyrektor podkresliła, że tak jak dawniej, tak i dziś dziadkowie są niezastąpieni, gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwość, serce ukochanym wnukom.

Starsze wychowawczynie: Łucja Swatkowska i Krystyna Pozdniak