Dzień mamy

Najmilsze, najpiękniejsze ze wszystkich słów na świecie jest drogie słowo ,,Mama’’ dla wszystkich dzieci.

12 maja w Szkole-przedszkolu w Skojdziszkach odbyło się święto – ,,Dzień Mamy’’.

Wszystkie dzieci się zebrały święto Mamy uczcić chciały. Wszystkich miłych gości w dniu radosnym przywitała szanowna Pani Dyrektor Irena Markiewicz. Cieszyła się, że tak dużo gości się zebrało i zapewniła, że wszystkim będzie podobało. ,,Kochane mamusie, dla was dziś kwiaty i uśmiechy i pierwszy promień słońca, dzień bez kłopotów i trosk. Bądźcie wesołe i szczęśliwe, zdrowie niech wam służy. Wasze dzieci chcą wam podziękować za waszą miłość, trud i oddanie’’.

Maluchy z grup: ,,Biedronki’’, ,,Krasnoludki’’ oraz ,,Stokrotki’’ pracowicie szykowały się do święta swoich mamy. Wykonały własnoręczne prezenty. Uczyły się piosenek – ,,Orkiestra’’, ,,Jest w maju dzień’’, ,,Rosną sobie kwiatki na łące’’,, Życzenia’’.  Deklamowały wiersze  –  ,, Podarunki dla mamy’’ w wykonaniu Pauliny Buiko, ,,Jutro wstanę rano’’ w wykonaniu Elizy Kania.  Zabawy z piosenką – ,,Świeci słoneczko’’, ,,Wesoła zabawa’’. Dzieci z grupy ,,Stokrotki’’ i ,,Biedronki’’ wykonały inscenizację ,,Kwiatuszki z puszki’’. Zamieniły się  rolami , dzisiaj stały  kwiatki i tak chciały uczcić święto matki. Maluchy z grupy ,,Krasnoludki” zatańczyły taniec – ,,Tańczysz ty, tańczę ja’’. Starsze dzieci wykonały taniec z pomponami –  ,,Tańcz, tańcz’’.   I na koniec dzieci uściskały swoje kochane mamy.

Wszystkie Mamy serdecznie podziękowały.

Starsze nauczycielki
Krystyna Pozdniak i Danuta Olechnowicz