DZIEŃ TOLERANCJI

DZIEŃ TOLERANCJI ZOSTAŁ ZAPROPONOWANY PRZEZ ONZ JAKO ŚWIĘTO SZACUNKU, AKCEPTACJI I UZNANIA BOGACTWA RÓŻNORODNOŚCI KULTUR NA ŚWIECIE.
W naszej szkole w dniach 16-20 listopada odbył się tydzień Tolerancji, dzieci miały możliwość ponownie posłuchać bajek o Brzydkim kaczątku, o Tęczowym tańcu motyla, które miało na celu uświadomienie dzieciom, że tak naprawdę każdy z nas jest inny i należy to szanować.
Dzień Tolerancji powinien być okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec „innych”. Szczególnie ważne wydają się wszystkie działania podejmowane przez dzieci i kierowane do dzieci. Wpływanie na kształtowanie właściwych postaw, sprzyjających harmonijnemu rozwojowi społeczeństwa, jest zadaniem, które powinny stawiać przed sobą nauczyciele i rodzice.