Jasełka pt. „Święta noc” w Skojdziszkach

22 grudnia 2021 roku odbyły się tradycyjne Jasełka, gdzie uczniowie klas 1b-4b na deskach sali zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Święta noc”. Były tu takie postacie jak Józef i Maria, spotykani przez nich podczas wędrówki ludzie, trzej królowie, anioł, pastuszkowie, dzieci oraz narrator. Uczniowie świetnie odegrali swoje role, pięknie zaśpiewali kolędy. Po przedstawieniu pani wicedyrektor pełniąca obowiązki dyrektora Irena Markiewicz złożyła zgromadzonym świąteczne życzenia. Według naszego zwyczaju wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy nawzajem życzenia.

Scenariusz opracowała wychowawczyni klasy 3b Julita Aleksandrowicz. Wspólnie przygotowały imprezę nauczycielki klas początkowych Julita Aleksandrowicz, Janina Tomaszewska, Krystyna Młyńska, Iłona Kupcewicz. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był nauczyciel muzyki Mirosław Lachowicz.

Należy wspomnieć, że świąteczną atmosferę dopełnił święty Mikołaj, który tuż po występie zawitał do każdej klasy po to, by obdarować uczniów prezentami. Z kolei uczniowie zaprezentowali mu swoje talenty: recytowali, śpiewali, tańczyli.