Kolory Jesieni

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku, ze względu na bogactwo kolorów jakie nas otacza. Jesień do nas przyszła z dala i barwny świat podarowała. W okresie jesieni liście zmieniają kolor. Drzewa mienią się złotem, czerwienią, brązem. Dzieci z grupy ,,Stokrotki” poznały, dlaczego liście zmieniają kolor. Malowały liście, stemplowały, łączyły liniami liście, które mają taki sam kształt. Poznały owoce dębu, kasztanowca i jarzębiny. 24 listopada dzieci zamieniły się w liście i zaczęły wesołą zabawę. Przyszła do nich Pani Jesień i pomalowała liście pięknie i kolorowo. Maluchy wykonali piosenkę ,,Kolorowe listki” wraz z interpretacją ruchową. Liść za liściem z drzewa spada, bo inaczej nie wypada, bo jesienią moda taka. Trzeba spadać nawet z krzaka. Liście opowiadały o sobie i zapraszały do tańca. Piosenka ,,Posypały się listeczki”. Zabawa z chustą animacyjną. Dzieci falowały chustą na której były kolorowe listki. Zabawa paluszkowa ,,Kto się schował za listkami”. Cała sala zrobiła się kolorowa, bo wszędzie leżały piękne , kolorowe liście. Później dzieci tworzyły zbiory z tych liści według kolorów. Zabawa z chustą animacyjną – ,,Kto się schował pod chustą?”. Dzieci zamykają oczy. Jedno dziecko wchodzi pod chustę. Uczestnicy zabawy otwierają oczy i zgadują, kto się schował. Na koniec imprezy SZ. P. Dyrektor Czesława Bałajszenie podziękowała dzieciom za wesołą zabawa i pochwaliła piękne, kolorowe stroje.

Starsza nauczycielka wychowania przedszkolnego: Krystyna Pozdniak