,,Ojczyźnie z dziecięcego serca”

22 lutego 2017 roku w żłobku- przedszkolu w Niemenczynie odbył się konkurs recytatorski ,,Ojczyźnie z dziecięcego serca”z udziałem 25 przedszkolaków z rejonu wileńskiego w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci 3-4 lat i 5-6 lat. Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie kultury scenicznej oraz poprzez poezję wyłonienie talentów dzieci. W konkursie udział wzięła wychowanka naszego przedszkola z grupy ,,Biedronki” Gabriela Michałowska. Podczas oceny recytacji uczestników komisja brała pod uwagę dostosowanie w repertuaru do wieku, wymowę , zdolność głośno i wyraźnie recytować oraz postawę sceniczną. Artyści natomiast wspomagały się rekwizytami, stosowną mimiką, modulacją głosu, a przede wszystkim uzasadnionym strojem. Występom towarzyszyły wielkie emocje oraz gromkie brawa. Komisja miała duży problem z wyłonieniem laureatów, a więc każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

?