Projekt ,,Czytamy dzieciom”

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…” – wszyscy pamiętamy te słowa,  za nimi zawsze kryła się fascynująca opowieść.  Wiadomo, iż bajki były od zawsze sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość.  Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, stąd musi ją wzbudzić nauczyciel lub rodzic w procesie wychowania. Dlatego w przedszkolu został zrealizowany projekt ,,Czytamy dzieciom”. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka.

Czas ten był niezwykle wartościowy. Udało się przenieść dzieci do magicznego świata literatury oraz dostarczyć całe mnóstwo przeżyć i wrażeń.

.Nauczycielka metodyk Irena Kozłowska