Tydzień Języka Polskiego

Odbywający się w szkole Tydzień Języka Polskiego (6-10 listopada) zmobilizował całą społeczność do uświadomienia sobie po raz kolejny, jak niezbędna każdemu człowiekowi jest znajomość języka ojczystego. Różnorodne zajęcia prowadzone w ramach tego tygodnia zainteresowały dzieci poprawnością i kulturą języka ojczystego, rozwinąć umiejętności pisania, mówienia i zaprezentować posiadane przez uczniów talenty.

Poniedziałek był dniem pięknego pisania. W tym konkursie brali udział wszyscy uczniowie. Cztery osoby były wyróżnione za wyjątkowo staranne, kaligraficzne pismo:

klasa 1b – Dominykas Jurewiczius, klasa 2b – Rafał Klewiński, klasa 3b – Ariana Borawskaja, klasa 4b – Miłana Żygielewicz. Gratulujemy!

Wtorek rozpoczął się od promowania najpiękniejszych słów polskich. Uczniowie wykonali mini plakaty. Dzieci do tego zadania podeszły ambitnie- kolorowe, pomysłowe prace stały się reklamą wybranych polskich słów.

Kolejny dzień, środa, była poświęcona zabawom ludowym. Dużo śmiechu, radości towarzyszyło dzieciom i dorosłym podczas zabaw i tańców

.

Czwartek był też wyjątkowy, gdyż uczniowie uczestniczyli w quizie z wiedzy o Polsce. Ucieszyło nas, że znają historię Polski, jej kulturę oraz tradycje i obyczaje.

I już piątek. W auli szkolnej społeczność szkolna wraz z rodzicami oczekuje godz. 11.11.Bardzo budująca i wzruszająca chwila, gdy wszyscy razem śpiewają Mazurek Dąbrowskiego. Uroczystym koncertem oraz wręczeniem dyplomów zakończyliśmy tydzień Języka Polskiego. Dziękujemy wszystkim za udział.