Wycieczka do parku

Dzieci z grupy ,,Stokrotki” 20 maja poszły do parku szukać pięknej, pachnącej wiosny. Zobaczyły kwitnące drzewa , to już śliwki przekwitały. Następnie ujrzały duże kwitnące drzewo, dookoła drzewa było żółto – to mniszek lekarski zerkał na nas swoim żółtym oczkiem. Wreszcie doszliśmy do dużej kwitnącej jabłonki. Idziemy dalej a ptaki wciąż śpiewają i wesoło tak się idzie z kolegami. A tu staw i dwa duże, piękne, białe łabędzie spacerują obok. Dzieci spokojnie obserwują, jak ptaki skubią trawę i coś tam jeszcze szukają i zjadają. Wreszcie jeden łabędź wchodzi do wody i zanurza głowę do wody. Po dłuższej obserwacji wracamy do przedszkola. W drodze powrotnej widzimy z dala piękną rabatkę , na której cudownie kwitną czerwone i żółte tulipany. A ptaki wciąż śpiewają i niektóre widzimy, jak fruwają z gałęzi na gałąź. Pięknie jest wiosną dookoła i wszystko budzi się do życia. A nasze łabędzie też już mają potomstwo. Cieszmy się wiosną i szanujmy i przyrodę.

Starsza nauczycielka wychowania przedszkolnego Krystyna Pozdniak