Meniu Uždaryti

Prevencinė veikla priešmokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“

Vis dažniau ir garsiau kalbama apie didėjantį žalingų įpročių mastą tarp jaunimo. Tabako ir alkoholio vartojimas tampa aktualia problema ne tik Lietuvos, bet ir visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad rūkančiųjų skaičius nuolat didėja, o rūkyti pradedančiųjų amžius pavojingai jaunėja.

Paskutinė balandžio savaitė, priešmokyklinio ugdymo grupėje ,,Pelėdžiukai”, buvo skirta tabako vartojimo prevencijai. Ugdytiniai sužinojo, kad cigaretėse slypi daugybė kenksmingų sveikatai medžiagų. Vaikai buvo supažindinti su pavojais, kurie kyla žmogaus, o ypač vaikų, sveikatai dėl rūkymo ar buvimo prirūkytoje patalpoje, šalia rūkančio asmens. Priešmokyklinukai aktyviai diskutavo ir reiškė savo nuomonę apie tai, kas keičiasi rūkančio žmogaus organizme. Suprato, kad rūkymas taip pat daro didelę žalą gamtai. Vaikai pasisakė prieš rūkymą, piešė, spalvino draudžiančius rūkyti ženklus. Visi kartu sukūrė plakatą ,,Rūkymas žaloja”.

Tęsiant gvildenamą temą, mūsų ugdytinius aplankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Matulionienė, kuri vaizdžiai ir įtaigiai vaikams papasakojo apie rūkymo žalą sveikatai ir kaip reikia saugoti ir stiprinti sveikatą.

Tikimės, kad ši veikla ne tik suteikė vaikams daugiau žinių apie medžiagas, žalojančias organizmą, bet ir ateityje suteiks stiprybės atsispirti šiai blogybei. Šalia esančių suaugusiųjų pareiga apsaugoti vaiką nuo žalingų įpročių, kurie itin kenkia jauno žmogaus
organizmo vystymuisi ir asmenybės brendimui. Svarbu nuo mažens skiepyti sveikos gyvensenos principus, vertybines nuostatas, skatinti rūpintis tiek fizine, tiek dvasine sveikata. Asmeniniu pavyzdžiu liudyti tiesą, kad jokie dirbtiniai malonumai neatstos tikrojo gyvenimo džiaugsmo.

Mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą
Regina Bobrovičienė,
Mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas
Ana Bareikienė

Accessibility