Meniu Uždaryti

Sveikatingumo pamokėlės ,,Žirniukų” grupėje

Balandžio 11 d.-15 d. „Žirniukų“ grupės vaikučiams buvo pravesta sveikatingumo pamokėlės – diskusijos „Tabletė-ne-saldainis“ ir ,,Saugus, kai žinau“.

Dažniausiai tėvų daroma klaida gydant vaikus – sakymas, kad vaistas bus toks pat skanus kaip saldainis. Kitas specialistų išskiriamas riziką keliantis įprotis- laikyti vaistus visiems lengvai prieinamoje vietoje.

Vaikui nepakanka pasakyti, jog vaistai yra suaugusiųjų reikalas, nes tai skatina vaikus tik dar labiau domėtis, kuo viena ar kita tabletė ypatinga, koks jos skonis. Didžiausias pavojus vaikams paragauti ne vietoje padėtų vaistų kyla pas senelius, tyrimai rodo, kad dėl ne vietoje padėtų vaistų kasmet kenčia dešimtys tūkstančių vaikų. Vaikai, sulaukę 2-3 metų, jau gali suvokti, kas galima ir ko negalima. Todėl nusprendėme organizuoti pokalbį su vaikais apie vaistus ir buitinės chemijos priemonių panaudojimą.

Grupėje buvo pravesta ugdomoji veikla ,,Vaistai – tik ligoniams”. Vaikai klausėsi pasakos
,,Meškiukas ir vaistai“, atliko pratybų užduotis ,,Gera ir bloga savijauta“, ,,Vaistų vartojimo taisyklės“. Pokalbių metu sužinojo, kad vaistai vartojami tik sergant. Vaikai pradėjo suprasti, kodėl negalima imti vaistų be suaugusiųjų žinios. Taip pat sužinojo galimus pavojus dėl neatsargaus vaistų vartojimo.

Su vaikais buvo aptarta, kaip tinkamai naudoti buitinės chemijos priemones, beveik nekenksmingas žmonių sveikatai. Tačiau net ir jos, jeigu bus netinkamai naudojamos ar laikomos, gali sukelti alergiją, apsinuodijimus, lėtines ligas, užteršti aplinką, sužaloti gyvūnus. 

Su vaikais apžiūrėjome grupėje esančias chemines medžiagas, sužinojome, kurias chemines medžiagas, prižiūrint suaugusiems galime naudoti, o kurių liesti nevalia, pažymėjome jas specialiais ženkliukais, atlikome didaktines užduotis: ,,Kas kur laikoma“, ,,Saugu ir pavojinga“, ,,Saugus, kai žinau“, ,,Saugumo buityje taisyklės“, ,,Švara ir nešvara“, ,,Rizika ir pavojai buityje“. Vaikai sužinojo, kad buityje naudojamas medžiagas galima naudoti tik pagal paskirtį. Pradėjo suprasti, kokį pavojų gali kelti netinkamai naudojamos buitinės cheminės medžiagos.

Vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą
Liudmila Kapūsta

Accessibility