Edukacinė išvyka į šokolado gamyklą „Lanaja“

Ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Žirniukai“ vaikučiai, kaip niekada, laukė trečiadienio, nes tą dieną buvo suplanuota ekskursija į šokolado gamyklą „Lanaja“. Kelias tikrai neprailgo, o atvažiavus į fabriką, mus prie durų pasitiko edukacijos vadovė. Jau iš tolo šokolado gamykla pasitinka saldžiu kvapu. Saldumynų mėgėjai turbūt negalėtų įsivaizduoti geresnės vietos. Vaikai sužinojo kaip gaminamas šokoladas, kaip jis atsiranda, kodėl jis yra toks visų mėgstamas. Paskui vyko smagus užsiėmimas, kurio metu vaikai trumpam tapo šokolado meistrais. Keletą minučių stebėję šokolado vėsinimo procesą, ugdytiniai  patys galėjo išmėginti savo jėgas. Padedant gamyklos darbuotojoms, vaikai kartu su mokytoja gamino šokoladą, jį puošė pasitelkdami mėgiamus pabarstukus, džiovintus vaisius ir riešutus. O smagiausia, kad pagamintus skanumynus buvo galima susidėti į maišelius, parsivežti namo ir jais pasivaišinti šeimos narius. Vaikai liko labai patenkinti ekskursija.

Liudmila Kapūsta,
ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja