Ekskursija į Lietuvos ryto spaustuvę

Vasario 2 d. mūsų ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Krasnoliudki” ir priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai” auklėtinius itin svetingai priėmė Lietuvos ryto spaustuvės technologas Ervydas Butvilas. Vaikai susipažino su visomis spaustuvėje esančiomis spaudos mašinomis, kurios atlieka begalę funkcijų: pjauna, lanksto, klijuoja, susega bei paruošia spaudai leidinius. Mums parodė visą spaudos pagaminimo eigą, vaikams ypač patiko popieriaus pjaustymo ir lankų paruošimo procesas. Auklėtojos (Liucija Svatkovska, Ana Bareikienė, Jolanta Choruža bei auklėtojų padejėja Alina Pašin)  pamatė ir išgirdo iki tol nematytų, neregėtų dalykų susijusiu su žurnalo bei kitos spaudos gamyba. Spaustuvės darbuotojai su šypsena sutiko vaikams parodyti ką jie nuveikia per visą darbo dieną. Labai įdomu buvo pamatyti kaip plėvele vyniojamos paletės užsienio bei Lietuvos rinkai, ne ką mažiau vaikus sudomino mašinytės, kurios spaustuvėje vežioja jau į paletes supakuotą spaudą. Mūsų mokyklos-darželio auklėtiniai pamatė ir begalo sunkius bei didelius ritinius, kurie naudojami leidinių gamybai. Turėjome galimybę pamatyti ir paliesti paskutinio „Lietuvos ryto“ įrėminto laikraščio viršelį, kuris buvo spausdinamas šioje spaustuvėje, nes nuo 2008 metų šio laikraščio gamybos procesas persikėlė į Vievį, kur įkurta itin moderni spaustuvė skirta laikraščių gamybai. Diena buvo kupina įspūdžių, naujovių bei atradimų visiems kartu ir kiekvienam atskirai!

Esame begalo dėkingi Lietuvos ryto spaustuvės vadovams, darbuotojams ir mūsų mylimiems vaikams už taip gražiai bei turiningai praleistą laiką!