Joninių šventė darželyje

Š. m. birželio 23 d. Skaidiškių mokykloje-darželyje vyko Joninių (Rasos) šventė „Surask paparčio žiedą”. Vaikai su mokytojomis aiškinosi šios šventės papročius ir tradicijas, sužinojo, kad vasaros saulėgrįža – tai ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas, kai didžiausia pagarba būdavo atiduodama augmenijai, vandeniui, saulei ir ugniai.

Šventės metu, dalyviai turėjo pereiti per Saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus, nusiprausti ryto rasa, turinčia stebuklingų galių. Žolynų magijos apsuptyje ugdytiniai su mokytojais kūrė nuostabią mandalą iš lauko žolynų ir gėlių. Pasipuošę Joninių vainikais, vaikai šoko lietuvių liaudies šokius ir žaidė žaidimus, dainavo dainas apie saulę, plukdė Joninių vainikus, vaišinosi keptomis bulvėmis ir sveikuoliškais gėrimais. Galiausiai visos grupės bėgo į savo aikšteles ieškoti legendomis apipinto paparčio žiedo. O kiek buvo džiaugsmo, kai vaikai jį surado!

Šypsenos, gera nuotaika ir energija sušildė visų širdis bei papildė prasmingą prisiminimų skrynią.

Šventę organizavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos:
Regina Bobrovičienė, Vita Vitkauskiene, Irena Kozlovska, Jolanta Karaznevič ir Liudmila Kapūsta.