Paukštelių globos akcija ,,Sparnuočiai – mūsų draugai“

Paukščių globa žiemą mūsų ugdytiniams – tai ir džiaugsmas atliekant gerą darbą, ir galimybė iš arčiau pamatyti, pažinti mūsų krašte žiemoti pasiliekančius paukščius, mokytis atsakingumo bei vaizdžiai pasiaiškinti gamtoje vykstančius procesus.

Šaltos ir snieguotos žiemos paukščiams yra tikras išbandymų metas. Ypač ši pagalba aktuali antroje žiemos pusėje, kai natūralių maisto atsargų nebelieka, o paukščiams jų ypač sunku susirasti dėl besikaitaliojančių oro sąlygų. Vaikai su mokytojomis kalbėjo apie tai, kaip reikia rūpintis šąlančiais, badaujančiais paukščiais. Padėdami tėvelių pasigaminome įvairių lesyklėlių.

Visą žiemą vaikai stebi į lesyklėles atskrendančius paukščius, apžiūri jų pėdsakus sniege, diskutuoja, kokie paukšteliai lankosi darželio kieme. Zylutės, sniegenos aplankė visas mūsų pagamintas lesyklėles ir taip suteikė visiems nepakartojamo džiaugsmo. Ypač smagu buvo stebėti, kaip mažieji mūsų draugai čiumpa saulėgrąžos ar moliūgo sėklytę ir skrenda tolyn.

Tikimės, kad ši veikla vaikų širdelėse pasipildys dar vienu lašu gerumo.

Liudmila Kapūsta ir Danuta Olechnovič,
Ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytojos