Skaidiškių mokyklos – darželio priešmokyklinukai jau maitinami dalinio švediško stalo pricipu

Nuo šiol Skaidiškių mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai gali pasirinkti, koks maistas atsidurs jų lėkštėse. Švediško stalo terminu apibūdinama tokia maitinimo organizavimo sistema, kurios tikslas – sudaryti sąlygas vaikams patiems pasirinkti valgiaraščiuose nurodytus patiekalus, jų sudedamąsias dalis ir kiekius.

Šiuo metu mokyklos-darželio priešmokyklinukai išbando dalinį švediško stalo principą, suteikiantį galimybę vaikams patiems pasirinkti, kokį maistą nori valgyti ir jo savarankiškai įsidėti į lėkštę. Vaikams suteikta salotų ir karštų patiekalų pasirinkimo galimybė. Pirmą kartą įgyvendinus šią naujovę, vaikai nekantraudami apžiūrinėjo maistą. Dedantis jį į lėkštę buvo kiek nedrąsu, tačiau vaikams padėjo mokytojai, valgyklos darbuotojos.