Smėlio atradimai

Vasara – puikus metas žaidimams su smėliu. Smėlyje galima paslėpti savo baimes ir atrasti daug paslapčių, čia galima susikurti visą savo pasaulį. Mūsų mokyklos-darželio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos Liudmila Kapūsta, Irena Kozlovska, Jolanta Karaznevič, Kristina Pozdniak, Regina Bobrovičienė ir Vita Vitkauskiene, sudarė sąlygas ugdytiniams tyrinėti, eksperimentuoti, daryti įvairius bandymus su smėliu.

Vaikai visą savaitę tyrinėjo smėlio savybes, lygino sauso bei šlapio smėlio struktūrą, jį svėrė, kūrė įspūdingus „sekretus“ (paslaptis) smėlyje – po organinio stiklo gabalėliu paslėpė gėlių žiedus, kaštonus, akmenukus ir t. t. Visi drauge statė smėlio pilis, iš įvairių formelių lipdė smėlio pyragėlius, pasakojo smagias istorijas apie pilis, kalnus, kelius ir pan.

Veiklų metu, vaikai lavino vaizduotę, kūrybiškumą, dalinosi idėjomis, patarimais ir pagalba draugui, patyrė atradimo ir kūrybinį džiaugsmą.

Liudmila Kapūsta,
ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja