STEAM vasara

Gamta – artimiausia aplinka, skatinanti vaiką pažinti save ir pasaulį, o vabaliukų pasaulis vaikams artimas ir pažįstamas.

Visą savaitę vaikai tyrinėjo gamtą, domėjosi vabzdžių, vabalėlių gyvenimu. Aiškinosi kas ropoja, o kas moka skraidyti. Aptarė pažįstamus ir dar negirdėtus jų pavadinimus, mokėsi įsiklausyti ir išgirsti bičių, musių, vabalėlių skleidžiamus garsus. Iš gamtinių medžiagų kūrė labiausiai patikusį vabalą.

Tyrinėjant darželio lauko aplinką, ugdytiniai nustebo, kiek joje galima rasti įvairių gamtos gėrybių. Visi kartu jas rinkome, aptarėme jų spalvas, formas, dydžius bei kvapus. O iš surinktų natūralių priemonių dekoravome savo apyrankes, kūrėme paveikslėlius. Vaikai be galo kūrybiški, tad kiekvieno darbelis vis kitoks, unikalus.

Šis kūrybinis procesas per STEAM ugdymą, didina susidomėjimą gamtos mokslais, formuoja vaikų kūrybiškumą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Jolanta Karaznevič, Liudmila Kapūsta, Irena Kozlovska