Šv. Kalėdų stebuklo belaukiant

„Tas, kuris neturi Kalėdų širdyje niekada jų neras po kalėdine eglute…“!

Adventas tai – susikaupimo ir apmąstymų, ramybės metas, kada džiaugsminga viltimi laukiama artėjančių Kalėdų. Tai laikotarpis, skirtas susitaikyti, skleisti gerumą, pasvarstyti apie ateinančius planus, pagalvoti, ką reikėtų savo gyvenime patobulinti, kokias gerąsias ypatybes puoselėti, o kokių verta atsisakyti. Daugelis šio meto tradicijų atkeliavo iš žilos senovės. Tad kaip gi visa tai perteikti vaikams?

Todėl ikimokyklinio ugdymo grupių ,,Žirniukai” ir ,,Ąžuoliukai” vaikai nusprendė dalyvauti projekte „ŠV. KALĖDŲ STEBUKLO BELAUKIANT“. Projektas vyko keturias savaites. Siekėme, kad vaikai suvoktų advento prasmę, pajustų advento ramybę, ugdėme vaikų poreikį domėtis advento papročiais, tradicijomis, tinkamai nusiteikus laukti Šv. Kalėdų. Pirmoji advento savaitė prasidėjo advento vainiko įžiebimu. Vyko pokalbiai apie advento papročius, tradicijas, Šv. Kalėdas. Per visą laikotarpį, kuri vyko projektas ,,Žirniukų“ grupės vaikai turėjo galimybę savo rankomis pasigaminti vainiką ir kalėdinės eglutės žaisliuką, nuspalvinti savitą prakartėlę, dainuoti, šokti, giedoti, klausytis giesmių. Daug teigiamų emocijų vaikams suteikė dovanėlių gamyba tėveliams, artimiesiems ir draugams. Angeliukas, kuris kartu su mumis keliavo laipteliais laukiant Jėzaus gimimo dienos, apsigyveno mūsų grupėje. Vaikai per projekto laikotarpį patyrė labai daug gerų emocijų, dovanojo vieni kitiems šypsenas, išmoko kurti jaukią ir šiltą atmosferą, sukurtą Kalėdinę dvasią parsinešė į namus.

KAI BAIGIASI METAI, ŠVIESOS LAIKAS TRUMPĖJA, APSUPTI NIŪRIŲ DIENŲ, MES IEŠKOME RAMYBĖS, ŠILUMOS IR JAUKUMO. BŪTENT TOKĮ JAUSMĄ PATYRĖME DALYVAUDAMI ŠIAME PROJEKTE, KURIS ĮKVĖPĖ MUS ATGAIVINTI IR PUOSELĖTI ADVENTINIO LAIKOTARPIO PAPROČIUS, TRADICIJAS SAVYJE.