Tarptautinė tolerancijos diena

Mes dažnai įsitikiname, kaip svarbu bendrauti, bendradarbiauti, mokėti suprasti ir išgirsti kitus bei kitokius. Š. m. lapkričio 16 d. mūsų įstaiga prisijungė prie tarptautinės tolerancijos dienos.  Manome, kad  kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Atsižvelgdami į ugdytinių amžių aptarėme žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, kad šis žodis nėra „meilės“ ar „gerumo“ sinonimas. Tai yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti ir priimti kitą asmenį, kuris yra šiek tiek kitoks nei mes patys. Šalia mūsų gyvena labai daug žmonių, kurie skiriasi savo tautybe, tikėjimu, tradicijomis ir gyvenimo būdu, turi sveikatos problemų, yra kitokių pažiūrų ir pan. ir vienintelis kelias gyventi šalia yra  išmokti pripažinti skirtumus.

Vaikai kartu su mokytojomis skaitė pasakas, žiūrėjo filmukus, mokėsi eilėraščių, žaidė įvairius žaidimus. Diskutavo apie žmonių panašumus ir skirtumus, pagarbą, dėmesingumą vienas kitam, buvo skatinami gerbti kitokį žmogų. Su džiaugsmu vaikai dalyvavo kūrybinėje veikloje ir kūrė šių metų tolerancijos dienos simbolius – tolerancijos žibintus. Visi kartu įsitikinome, kad tolerancijos galime mokytis visur ir visada.

Liudmila Kapūsta,
ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja