Užgavėnės

Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs.

Vasario 13 d. mūsų mokykloje – darželyje nuo pat ryto vyko linksmas šurmulys. Vaikai su grupės mokytojomis persirenginėjo, dažė veidus, dėjosi kaukes. Vieni tapo velniais, kiti čigonais, raganomis ar kitais Užgavėnių personažais. Žaismingos nuotaikos lydimi visi rinkosi įstaigos kieme, kur dainavo, šoko, dūko. Vaikai kartu su mokytojomis stebėjo lieso Kanapinio ir storo Lašininio kovą. „Žiema, žiema bėk iš kiemo“ aidėjo iš vaikučių lūpų. Po šventės dalyviai vaišinosi iškeptais blynais,  skanumynais.

Organizatorės:
Jolanta Karaznevič, ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja,
Elena Staniūnienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Nepamirškite padėkoti organizatoriams