Ekskursiją į Skaidiškių biblioteką

Knyga – svarbus veiksnys, turintis įtakos vaiko formavimuisi. Knygos ne tik suteikia informacijos, lavina vaizduotę, leidžia pasinerti į nuotykius bei įvairias istorijas, bet ugdo socialines ir dorines nuostatas, moko elgesio normų, turtina kalbą, teikia estetinį pasigėrėjimą. Mūsų kompiuterizuotame amžiuje svarbu sudominti vaikus skaitymu, skiepyti meilę ir pagarbą knygai. Niekada nėra per anksti supažindinti vaiką su knyga. Taip po truputį atsiranda susižavėjimas knygomis bei jose aprašytomis istorijomis.

Todėl sausio 21 d. ikimokyklinio ugdymo grupės „Žirniukai“ ugdytiniai kartu su vyresniąja mokytoja L. Kapūsta bei mokytojos padėjėja S. Belokopytova vyko į Vilniaus r. savivaldybės centrinės bibliotekos Skaidiškių padalinį. Ekskursijos tikslas – susipažinti su biblioteka, jos paskirtimi ir knygų įvairovę. Mus maloniai pasitiko nuostabi bibliotekininkė, kuri papasakojo apie knygų vertę ir savo darbą. Vaikus nustebino knygų gausa ir įvairovė, jie įdėmiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie tai, kaip gimsta knygutės, kaip reikia jas saugoti, kaip tapti pavyzdingais bibliotekos lankytojais. Vaikus sužavėjo stebuklingos pasakų knygų iliustracijos, sudomino enciklopedijos, spalvingi atlasai žadino norą keliauti. Ekskursijos metu mažieji sužinojo, kaip iš bibliotekos pasiimti knygutes, kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno, ko reikia norint tapti skaitytojais. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti kompiuterinį kampelį, neatsispyrė pagundai pažaisti su įvairiausiais žaislais: konstruktoriais, mašinomis, lėlėmis… Kupini gerų įspūdžių, linksmai besišnekučiuodami grįžome į darželį. Dauguma vaikų nusiteikę tapti tikrais skaitytojais ir bibliotekos klientais. Ekskursija vaikams labai patiko. Savo įspūdžius vaikai išreiškė piešiniuose. Tikėtina, jog šie vaikai atrado stebuklingą knygų pasaulį ir kartu su savo tėveliais dažnai aplankys knygelių namus.