Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

W ramach realizacji projektu dotyczącego wsparcia działalności placówek edukacyjnych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego w 2023 roku Szkoła-Przedszkole otrzymała wsparcie finansowe.

Dzięki realizacji projektu, Szkoła-Przedszkole nabyła rolety do auli, dywan ,,Poznaj liczby” (1 szt.), odnowiono akcesoria sportowe – piłki gimnastyczne, (15 szt.), piłki ,,Emocje”, (6 szt.), poduszki do siedzenia, (12 szt.), zakupione piaskownice (3 szt.) i pokrywy do piaskownic (3 szt.).

Dofinansowanie projektu pomogło w realizacji niezbędnych zakupów w celu wyposażenia pomieszczeń szkolnych. Znacznie polepszyło sytuację materialną Szkoły-Przedszkola.

,,Bon Pierwszaka”

Po raz kolejny Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego, w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” przekazała kompleksowe wyprawki szkolne uczniom pierwszej klasy Szkoły-Przedszkola w Skojdziszkach. Pierwszoklasiści otrzymali plecaki z wyposażeniem, a rodzice uczniów jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł, które zostanie w całości przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne dziecka, w tym: dodatkowe zajęcia uzupełniające z języka polskiego lub wykładane w języku polskim, warsztaty lub inne zajęcia edukacyjne uzupełniające jego całoroczną edukację.

Uczniowie klasy pierwszej w ramach projektu ,,Bon Pierwszaka” otrzymali także zestaw środków plastycznych do korzystania na lekcji plastyki, przekazanych przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.