Europos diena

Gegužės 9-ąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas. Šią dieną 3a klasės mokiniai dalyvavo įvairiose ES viktorinose „Ką žinai apie Europą?“, žaidė žaidimus, piešė, kūrė stendą mokykloje. Mokytoja Aušra papasakojo kaip atrodė ta įsimintina gegužės diena, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. O svarbiausias įvykis tai, kad trečiokai dalyvavo Europos egzamine, į kurį kvietė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje . „Europos egzamino“ klausimai buvo ne tik iš tradicinių egzamino temų apie Europos Sąjungos veikimą, istoriją, bet ir apie aktualijas– tai trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas kiekvienam, norinčiam pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo. Trečiokams buvo įdomi ir įsimintina diena.

Aušra Zibolienė,
pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja