Lietuvių kalbos dienos

Mokyklos-darželio pradinukai aktyviai atsiliepė į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos kvietimą prisidėti prie lietuvių kalbos prestižo didinimo, lietuvių kalbos mokymosi motyvacijos stiprinimo, lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje skatinimo. Mūsų auklėtiniai aktyviai dalyvavo renginiuose, skirtuose gimtosios kalbos puoselėjimui.

Vasario – kovo mėnesiais mokykloje „virė“ kitoks gyvenimas: buvo ruošiamasi smagiam susitikimui su priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai” ugdytiniais, kurie nuo kitų mokslo metų rengiasi tapti mūsų mokyklos bendruomenės dalimi: taigi 4a klasės moksleiviai keliaudavo į literatūrinį susitikimą, kartu su mažaisiais draugais aptarė išgirstus literatūros kūrinius, diskutavo apie pasakas ir jų reikšmę. Tokie literatūriniai susitikimai teikė džiugesio, šilumos, jaukumo.

Kalbos kultūros temą tęsė kovo 5 d. Quizizz programėlėje parengta interaktyvi pasaulio pažinimo ir muzikos viktorina „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“. 3a-4a klasių mokiniai atsakydami į klausimus pasitikrino savo žinias apie Lietuvą. Laureatais tapo – Kiril (4a klasė), Artur (4a klasė), Rusnė (3a klasė).

Vasario 21 d. 3-4 klasių mokiniai savo žinias pasitikrino viktorinoje ,,Menu mįslę keturgyslę”. Mįslių ,,karaliais” tapo – Aurelij (3a klasė) ir Artiom (4a klasė).

1-2 klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse, o 3-4 klasių mokiniai aktyviai rašė įgarsintą diktantą. Džiaugiamės, Justinos (3a klasė) ir Olivijos (4a klasė) darbais.

Visi mokyklos pradinukai aktyviai dalyvavo kūrybinių darbų parodoje ,,Vaizdas ir žodis”. Dalyviai nustebo gavę saldžiuosius apdovanojimus bei padėkas už aktyvumą.
Dėkojame gimtosios kalbos puoselėtojams, žinovams už jų iniciatyvumą, įsitraukimą į lituanistines veiklas

Diana Krulikovska,
pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja