Projektas „Obuoliukas – vitaminų kamuoliukas“

Ruduo – metas, kai surenkamos kupinos pintinės vaisių, daržovių, grybų ir kitų gėrybių. Vaikai šį rudenį labai dažnai į grupes atsinešdavo obuolių, vaišino vieni kitus, skanavo, kalbėjosi, įvardindami, kad vieni obuoliai rūgštūs, kiti saldūs, kai kuriuos ir kirmėlytė pagraužė…. Pasakojo, kokie tai obuoliai, iš kur jų gavo, pasidžiaugė, kad patys juos rinko pas senelius sode ar sodyboje. Tai, turbūt, ir paskatino suorganizuoti projektą „Obuoliukas – vitaminų kamuoliukas“, kurio tikslas ne tik suteikti vaikams žinių apie populiariausius lietuviškus vaisius – obuolius, bet ir ugdyti supratimą apie sveiką mitybą. Naudinga buvo sužinoti apie šio vaisiaus naudą žmogaus organizmui. Niekam ne paslaptis, kad obuoliai, kaip ir visi kiti vaisiai, pasižymi didele vitaminų gausa, todėl stiprina imunitetą ir suteikia plaukams, nagams ir odai sveiką spindesį. Vaikai turėjo galimybę stebėti įstaigos teritorijoje augančias obelis ir ant jų prinokusius obuolius.

Ikimokyklinio ugdymo grupėje ,,Žirniukai” vyko pokalbiai, diskusijos apie obuolio augimo ciklą, jo turtingumą vitaminais. Atlikome įvairius bandymus su šiuo vaisiumi. Klausėmės pasakojimų ir pasakų, išmokome deklamuoti eilėraštukus, mokėmės dainelių, ratelių apie obuolius, žaidėme žaidimus. Vaikai atliko užduotis skaičiavimui ir matavimui, grupavo obuolius nuo didžiausio iki mažiausio, svėrė juos. Buvo organizuota ir fotosesija „Linksmasis obuoliukas“. Visi turėjo puikią galimybę fotografuotis su draugais ir improvizuoti. Meninėje veikloje obuolius lipdė iš plastilino, aplikavo, piešė, naudodami įvairią techniką, atliko obuolių atspaudus.

Vaikams šis projektas buvo kupinas naujovių ir atradimų: spaudėme obuolių sultis, džiovinome ir vėrėme obuoliukus ant iešmo, atlikome bandymą skanaudami keptus obuolius, nusakėmejų skonį (rūgštus, saldus). Ugdytiniai kartu su mokytoja Liudmila Kapūsta gamino salotas: pjaustė, lupo, uostė, lietė ir ragavo obuolius, iš obuolių likučių darė tyrę. Vaikai turėjo galimybę įvertinti savo darbo rezultatą: patys pasigaminę ir papuošę salotas, gardžiai jas suvalgė.

Šio projekto kulminacijai buvo suorganizuota šventė „Rudenėli, ačiū tau“. Po šventės visi vaikai vaišinosi Mijos mamos iškeptu obuolių pyragu.

Apibendrinus visą projektą, sužavėjo tai, kad iš paprastos temos, galima sužinoti tiek daug gerų dalykų. Ypatingą padėką noriu išreikšti savo šauniųjų auklėtinių tėveliams. Už tai, kad jie nelieka abejingi ir visada su dideliu entuziazmu dalyvauja visuose projektuose, renginiuose bei parodose. Kiekvieną kartą jaučiu Jūsų pagalbą, paramą bei didžiulį norą bendradarbiauti. Linkiu ir toliau išlikti tokiems bendruomeniškiems ir dažniau dovanoti vieni kitiems obuolius, nes dovanoti obuolį reiškia linkėti sveikatos ir laimės.

Vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą,
Liudmila Kapūsta