PROJEKTAS „ŠVIESOFORAS MUS MOKO“

Vaikų saugumas ir sveikata – mūsų suaugusių rūpestis, tačiau ir patys vaikai nuo mažens turi ugdytis saugaus eismo įgūdžius. Vaikai ne visada tinkamai elgiasi gatvėje, kieme, transporto priemonėse, todėl atsitinka nemažai įvykių, kuriuose nukenčia vaikai. Ypač padidėja rizika patekti į nelaimingą atsitikimą kelyje, kai lauke tamsu, t.y. ilgais rudens vakarais ir ankstyvais rytais. Nors vaikučiai į darželį ateina su savo tėveliais, tačiau ir vaikučiams, ir tėveliams pravartu prisiminti ne tik pagrindines eismo taisykles, bet ir tai, kad tamsiuoju paros metu būtina dėvėti atšvaitą. Mažojo žmogaus elgsena tik formuojasi, todėl nuo mūsų rūpesčio ir gero pavyzdžio priklausys rezultatai.

Š. m. rugsėjo 16 – spalio 2 dienomis Skaidiškių mokyklos-darželio ikimokyklinio ugdymo grupės „Žirniukai” ugdytinių dėmesys buvo skirtas saugaus eismo projekto „Šviesoforas mus moko“ įgyvendinimui. Savaitė prasidėjo pokalbiais grupėje apie šviesoforą ir ženklus, jų reikšmę keliuose: „Aš pažįstu šviesoforo spalvas ir ženklus kelyje“. Vaikų bičiulis Amsis dalijo patarimus vaikams, žiūrėdami filmukus vaikai sužinojo, kaip saugiai elgtis kelyje, teisingai pereiti gatvę, įsitikino saugos diržų būtinybe, ką privalo turėti ir žinoti vaikai, važiuojantys dviračiais, kaip turi elgtis kiekvienas eismo dalyvis, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą, kad tamsoje jį pastebėtų vairuotojai. Atšvaitas – tai lyg pėsčiojo „angelas sargas“. Pokalbių metu sužinojome, kad atšvaitą reikia dėvėti tamsiu paros metu bei esant blogoms oro sąlygoms. Buvo organizuota „Atšvaitų paroda“ – vaikai atsinešė jiems labiausiai patinkančius atšvaitus, mokėsi kaip juos teisingai užsidėti. Svarbiausia vaikams nuo mažens įdiegti supratimą, kad dėvėdami atšvaitus būsime geriau matomi kelyje ir tai užtikrins mūsų saugumą įvairiu paros metu. Praktinis žygis pėsčiomis „Aš saugus gatvėje“ padėjo giliau suprasti, kaip svarbu tinkamai elgtis gatvėje, saugoti save ir kitus. Žinias bei praktinius gebėjimus vaikai demonstravo surengtoje viktorinoje „Saugus eismas“.