Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-osios minėjimas 2a klasėje

2a klasės mokiniai, nuotoliniu būdu, kartu su visa Lietuva pagerbė 1991-ųjų metų sausį už šalies laisvę kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Ankstyvą sausio 13-osios rytą languose uždegę žvakutes – vienybės ir atminimo simbolius – prisijungėme prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Antrokai grožėjosi vaikų pešiniais, dėliojo dėlionę ,,Neužmirštuolė”, klausė dainų. Labiausiai vaikams patiko filmukas pagal Vytauto Landsbergio pasakojimą „SAUSIO SNIEGENOS“, skirtą sausio 13-osios įvykiams paminėti. Istoriją pasakoja senas ąžuolas. Jis yra praeities kartų atstovas, matęs ir išgyvenęs įvykius.

Vaikų veiduose šypsenos, nes jiems neteko patirti to, ką išgyveno laisvės gynėjai. Mokiniai gimė ir auga laisvoje nepriklausomoje Lietuvoje. Bet tėvų, senelių atmintis gyva, ji liudija…

Pradinio ugdymo mokytoja Diana Krulikovska

Pilietinė iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija”
Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, 4a klasės mokiniai prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laisvės gynėjų dieną mokiniai piešė piešinius šia tema, ryte ant palangių savo namuose uždegė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. Tai reiškia bendrystę, artumą ir šviesą, nes visi kartu turime džiaugtis, kad laisvė mus išmokė svajoti ir veikti.

Pradinio ugdymo mokytoja Vita Gardžiulytė

1a klasės Laisvės gynėjų dienos piešiniai