Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Ji buvo paminėta ir mūsų mokykloje-darželyje. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – „Tolerancijos namas“. Su vaikais aptarėme žodžio „Tolerancija“ prasmę. Kalbėjome, kad tolerancija – tai pakantumas, pagarba kitiems, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, o galiausiai – reikia pripažinti, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks nei mes. Vaikai stengėsi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, amžiumi, tradicijomis, odos ir plaukų spalva, skiriamės savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių vaikų, esančių grupėje, tačiau jei visi laikysimės taisyklių, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams, įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Tolerancija yra tarsi leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime, tačiau mūsų gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių.
Mokome kurti grožį darbeliuose, piešiniuose, aplinkoje, tarpusavio santykiuose. Vaikams suprantamais žodžiais pasakojame, kas tai yra. Tai, ko išmokysime vaikus šiandien, turės didžiulės įtakos rytdienos visuomenei.

Mokytoja metodininkė, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą
Elena Staniūnienė,
vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą
Jolanta Karaznevič