Tyrinėju aš – tyrinėk ir tu

Vaikai labai smalsūs, jiems patinka stebėti vabalus ir vabzdžius, o pavasaris tam – pats geriausias laikas.

Dauguma vaikų dar negali įvardinti vabalų, vabzdžių pavadinimų, nežino, kaip jie atrodo, kuris kaip juda, skrenda ar ropoja, todėl ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Žirniukai” mokytoja inicijavo trumpalaikį grupės projektą „Tyrinėju aš – tyrinėk ir tu“. Šio projekto metu vaikai susipažino su vabalų ir vabzdžių įvairove, aptarė jų gyvenimo sąlygas, juos stebėjo ir tyrinėjo. Atliko kūrybinius darbelius naudodami įvairią meninę techniką. Sužinojo, kad sraigės gyvena krūmuose ir žolėje. Jų ten ieškojo. Sraigės savo namelius nešiojasi ant nugaros, o kilus pavojui, jame slepiasi.

Vaikai su nekantrumu laukė išlendančių sraigių iš savo namelio. Pro padidinamąjį stiklą stebėjome, tyrinėjome, sraigių kiautą, ragelius. Atlikome bandymą ir stebėjome kaip sraigė sutraukia ir vėl iškiša savo ragelius. Labai daug gerų emocijų suteikė sraigių judėjimo stebėjimas: maža sraigė užlipo ant didelės (sukėlė juoką), o didesnė priartėjo prie krašto (sukėlė gailestį).

Projekto metu sužinojome kuo sraigės minta, kur gyvena, kaip dauginasi, kokia sraigės sandara. Vaikai labai susižavėjo į grupę atkeliavusiomis sraigėmis, noriai tyrinėjo, nepabijojo jos liesti, reiškė džiugias emocijas.

Na, ir finišas – linksmiausia projekto dalis buvo „sraigių lenktynės“. Sugalvojome joms vardus, stebėjome sraigių paliktą ėjimo taką, spėliojome, kuri sraigė greičiau pasieks finišo liniją. Savo patirtimi, geromis emocijomis, pasakojimais vaikai dalindavosi su savo šeima.

Vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą
Liudmila Kapūsta