Meniu Uždaryti

STEAM veikla su vandeniu

Skaidiškių mokyklos-darželio vaikai žino, kad vanduo – geriausias draugas. Jame galima maudytis, tyrinėti, jį galima gerti ir stebėti jo savybes: skonį, spalvą, būseną.

Vaikai, šylant orams, labai mėgsta žaidimus ir eksperimentus su vandeniu. Todėl kartu su jais plukdėme laivelius, žvejojome žuvytes, žaidėme su akmenukais ir kriauklėmis, lauko virtuvėlėje ,,virėme” fėjų gėlių sriubą ir košę. Emocijos buvo pačios geriausios.

Puiki atgaiva karštą vasaros dieną – vaisiniai kokteiliai arba sulčių ledai. Vaikai ne tik įtvirtino žinias apie vandenį, bet ir gamino ledo kubelius su vaisiais, kad galėtų pagardinti stalo vandenį. Degustavo, kuris vanduo yra gardesnis, rūgštesnis, saldesnis. O sulčių ledai, pagaminti savo rankomis, buvo patys skaniausi visame pasaulyje…

Kartu su vaikais ne tik žaidėme su vandeniu, bet ir atlikome įvairius eksperimentus:

Ar tikrai pienės pūką įmerkus į vandenį, o vėliau ištraukus, jis lieka sausas?
Į stiklainį įpylėme vandens, pienės pūką trumpam panardinome į vandenį ir pasidžiaugėme įvykusiu stebuklu – pienės pūkas nesušlapo!
Kas atsitinka pienės kotelį įpjovus ir ilgiau palaikius vandenyje?
Nuo vaikystės dauguma turbūt prisimename šiuos eksperimentus: pienės kotelį įpjovėme ir taip pat panardinome į vandenį… Kotelis susiraitė, atsirado ,,garbanėlės”. Kodėl? Ogi pažeistas pienės kotelis taip stengėsi išsaugoti savo ,,pienelį”.
Ar galima piešti su vandeniu?
Taip, galima. Vaikai išbandė piešimo techniką su vandens srovele ant plytelių.
Kaip savomis jėgomis pasigaminti muilo burbulus?
Burbulų skysčiui reikia tik vandens ir indų ploviklio. Smagi veikla vaikams, kai burbulai gaunasi kitokie.
Kaip atrodo ugnikalnis?
Į stiklainį, iki pusės pripildytą soda, nudažytą norimos spalvos dažais, įlašinome kelis lašus indų ploviklio ir pripylėme acto. Actas sureagavo į sodą ir iš stiklainio per kraštus pradėjo virsti putos. Kuo daugiau acto ir sodos, tuo „ugnikalnis“ labiau putoja ir veržiasi.

Liudmila Kapūsta,
ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja